بصیرت افزایی و تعامل

بصیرت خواص جامعه

بصیرت افزایی و تعامل

بصیرت خواص جامعه

بصیرت افزایی و تعامل
این وبلاگ در راستای بصیرت بخشی به افراد جامعه است.
امیرالمومنین در حدیثی زیبا در راستای بصیرت افزایی می فرمایند: « کور آن کسی نیست که چشم ندارد ، بلکه کسی است که بصیرت ندارد. (کنزالعمال حدیث 1220)
امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)
نداشتن بصیرت مثل نداشتن چشم است؛ راه را انسان نمی‌بیند. بله، عزم هم دارید، اراده هم دارید، اما نمی‌دانید کجا باید بروید. (۹۲/۱۰/۱۹)

تعریفی بسیار زیبا از بصیرت :
ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﺰﺭﮔﺎﻥ ﺧﺪﻣﺖ مقام معظم ﺭﻫﺒﺮﯼ ﺭﺳﯿﺪﻧﺪ ﻭ ﻋﺮﺽ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺍﯼ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﻭ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﯿﻢ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺑﺎ ﺑﺼﯿﺮﺕ ﺗﺮﺑﯿﺖﮐﻨﯿﻢ.
آقا ﻓﺮﻣﻮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ:
ﻣﻨﻈﻮﺭﺗﻮﻥ ﺍﺯ ﺑﺎ ﺑﺼﯿﺮﺕ ﭼﯽ ﻫﺴﺖ؟
ﻋﺮﺽ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ: ﮐﺴﺎﻧﯽ ﻣﺜﻞ ﻣﻘﺪﺍﺩ ﮐﻪ ﭼﺸﻤﺸﺎﻥ ﺑﻪ ﺩﻫﺎﻥ ﻣﻮﻻﯾﺸﺎﻥ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﮔﻮﺵ ﺑﻪ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﻭﻟﯿﺸﺎﻥ...
آﻗﺎ ﻓﺮﻣﻮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ:
ﺍﯾﻦ ﺧﻮﺏ ﺍﺳﺖ، ﺍﻣﺎ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﻣﻦ ﺍﺯ ﺑﺼﯿﺮﺕ ﺍﯾﻦ ﻧﯿﺴﺖ. ﻣﻨﻈﻮﺭ ﻣﻦ ﺍﺯ ﻓﺮﺩ ﺑﺼﯿﺮ, ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﻣﺜﻞ ﻣﺎﻟﮏ ﺍﺷﺘﺮ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ امیرالمؤمنین (علیه سلام) ﺩﺭ ﻭﺻﻔﺶ ﻣﯿﻔﺮﻣﺎﯾﻨﺪ:
مالک ﺑﻪ ﮔﻮﻧﻪ ﺍی اﺳﺖ ﮐﻪ ﺍگرﺩﺭ ﺑﯿﺎﺑﺎﻧﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺩﻭﺭ ﺍﺯ ﻣﻮﻻﯾﺶ ﻭ ﻣﺸﮑﻠﯽ ﺑﺮﺍﯾﺶ ﭘﯿﺶ ﺑﯿﺎﯾﺪ، ﺩﻗﯿﻘﺎ" ﮐﺎﺭﯼ را ﻣﯿﮑﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﻧﺰﺩ ﻣﻮﻻﯾﺶ ﺑﻮﺩ، ﻣﻮﻻﯾﺶ ﻫﻤﺎﻥ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﺍﻣﺮ ﻣﯿﮑﺮد...
ﺑﺼﯿﺮﺕ ﯾﻌﻨﯽ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺩﺭ ﻏﯿﺒﺖ ﻣﻮﻻﯾﺖ هم ﺑﺪﺍﻧﯽ ﺍﻭ ﺍﺯ ﺗﻮ ﭼﻪ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﺪ ﻭ ﻫﻤﺎﻥ ﺭﺍ عمل کنی

‍ ‍ ‍ ‍ ┈┈••💫 بسم الله الرحمن الرحیم 💫••┈┈

💫♻💫♻💫♻💫♻💫♻💫♻💫♻💫

📌در زمانی که بیانیه لوزان منتشر شد، بلاقصله آمریکائیها در یک اقدام پیش دستانه فکت شیت(گزاره‌برگ) توافق شده را که با خبر ها و مصاحبه های مسئولین مذاکره کننده و رئیس جمهورمان مغایرت داشت، منتشر نمودند و آبروی کدخدا باوران (آمریکا) ایرانی را بردند.

پس از اقدام غافلگیر کننده آمریکا، مذاکره کنندگان ایرانی به همراه رئیس جمهور تحت فشار افکار عمومی و 213 نماینده مجلس شورای اسلامی قرار گرفتند و قول انتشار فکت شیت ایرانی را دادند و برای مدتی به رذیله پست #عوام_فریبی با طرح جملات ذیل پرداختند

1 - صالحی : فکت شیت ایرانی را تهیه کرده ایم و به وزارت امور خارجه داده ایم تا منتشر کند.

2 - ظریف: چیزی به نام فکت شیت ایرانی وجود ندارد!؟

3 - عراقچی : فعلاً قصد ارائه ی فکت شیت را نداریم!؟

4 - صالحی پس از موضع گیری ظریف: فکت شیت ایرانی را آماده کرده ایم ولی به خاطر جلوگیری از سوءاستفاده رژیم صهیونیستی آن را منتشر نکرده ایم!؟

5 - حسن روحانی : فکت شیت ایرانی را زودتر از همه ، منتشر کردیم ! نمی دانم چرا بعضی ها حافظه شان ضعیف شده است! ما قبل از آمریکایی ها فکت شیت خودمان را منتشر کردیم!!!؟

📶بلاخره رئیس جمهور کشورمان از انفعال در مقابل کدخدا(آمریکا) خارج شد و دلواپسی ایشان موجب خوشحالی ملت ایران گردید و در یک اقدام #دیر_هنگام (مورخ 23 آذر 95) به رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در مقابله با نقض برجام از سوی آمریکا، دستوراتی را صادر کردند و در #نامه_شرمساریخود نوشتند:

1- اقدام به بر برنامه‌ریزی برای طراحی و ساخت پیشران هسته‌ای جهت بهره‌گیری در حوزه حمل‌ونقل دریایی، با ‏همکاری مراکز علمی و تحقیقاتی

2- مطالعه و طراحی «تولید سوخت» مصرفی پیشران هسته‌ای، با همکاری مراکز علمی و تحقیقاتی را عملیاتی نمایند.

🔗جریان انقلابی، نامه جناب روحانی به رئیس سازمان انرژی اتمی را به فال نیک گرفته و امیدواریم، که چنین نامه ای با #هماهنگی_کدخدا و برای عوام فریبی صادر نشده باشد!!!

زیرا صدور این نامه با نهایی شدن قرارداد خرید هواپیمای بوئینگ از آمریکا هماهنگی ندارد و قابل تشکیک است

🔗هر چند که اعتقاد داریم، صدور این نامه اثبات می کند، که حسن روحانی دریافته است که اعتماد به آمریکا و حرکت بر محور کدخدا از اول غلط بوده است.

🔗دستور جناب روحانی به صالحی، قطعاً #جک_سال خواهد شد، زیرا آقای اوباما، تحریمها را بر روی کاغذ لغو کرد و جناب روحانی هم به تقلید از او، دستور فعالیت در خصوص تولید سوخت ناوگان دریایی را بر روی کاغذ صادر کرد

اما این کجا و آن کجا؟!!!

https://telegram.me/basiratafzaeivataamol

💫♻💫♻💫♻💫♻💫♻💫♻💫♻💫

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۹/۲۶
رهرو ولایت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی